Genel Tercüme

Genel tercüme, özel bir uzmanlık alanı gerektirmeyen haber, ürün tanıtımı, mektup, özgeçmiş, kimlik, pasaport, diploma ve benzeri metin ve belge türlerinde yapılan tercümedir. Belli bir alanda uzmanlık gerektirmese de bu tür metin ve dokümanlarınız itina ile istediğiniz dile tercüme edilir ve TranslateCentral’in 3 aşamalı kalite kontrol sürecinden geçirilerek size teslim edilir.

Uzman Tercüme

Uzman tercüme, teknik, medikal, pazarlama, hukuk, akademik metinlerin bu alanlarda uzmanlıkları olan tercümanlar tarafından yapılmasıdır. Uzman tercümeyi yapan tercümanlarımız bu alanlarda kendi ihtisasları ile yetinmez, metinleriniz için en doğru terminolojiyi kullanmak için araştırma karşılaştırma süreçlerine girer. Uzman tercümanlar tarafından tamamlanan tercümeniz yine bu alanda uzman başka tercümanlar tarafından kontrol edilerek 3 aşamalı TranslateCentral Kalite Kontrol sürecine tabi tutularak size teslim edilir.
Uzman Tercüme alanları: Teknik, Medikal, Pazarlama, Hukuk, Akademik.

Lokalizasyon (Yerelleştirme)

Hedeflediğiniz ülke pazarında yer tutabilmeniz için ürün ve hizmetleriniz ile ilgili pazarlama/tanıtım faaliyetlerinizin yerel dil, kültür, alışkanlıklar, ölçü birimleri vb. hususlar göz önünde bulundurularak yerelleştirilmesi (lokalizasyonu) çok önemlidir. TranslateCentral lokalizasyon konusunda uzmanlaşmış tercüme ekibi hedef kitlenize hitap edecek şekilde, şirketinize ait katalog, broşür, web sitesi, mobil uygulamalarının lokalizasyonunu gerçekleştirir ve işlerinizi sınırların ötesine taşımanıza yardımcı olur.

Yeminli Tercüme & Noter Tasdikli Tercüme

Yeminli tercüme, belge ve metinlerin yeminli tercüman tarafından belgenin aslına tamamen uygun olarak hedef dile tercüme edildiği, imzalandığı ve mühürlendiği tercüme hizmetidir. Noter Onaylı tercüme de ilaveten ilgili yeminli tercümenin Noter tarafından tasdik edilmesi işlemidir. Yeminli ya da noter tasdikli tercüme ihtiyacınızın olduğu durumlarda metin veya belgeleriniz yeminli tercümanlarımız tarafından tercüme edilir ve gerekiyorsa noter onayı alınarak ile ıslak imzalı olarak adresinize kargolanır.

Paraphrasing

Paraphrasing bir metinde esas anlamın korunarak metnin farklı cümle ve sözcükler ile yeniden şekillenmesidir. Yaptığınız bir alıntıyı farklı bir şekilde ifade etmek istediğinizde, edebi bir metni bir başka dile çevirmek istediğinizde, çevirisi birebir yapılmış ancak okunduğunda pek de anlaşılır olmayan metinleri anlaşılır kılmak istediğinizde Paraphrasing’e ihtiyaç duyarsınız. TranslateCentral da metinleriniz kaynak ve hedef dillere hakim, ileri düzeyde dil yazım ve imla bilgisine sahip paraphrasing uzman tercümanları tarafından paraphrase edilir.