İhale Şartname Çevirisi

Uygun fiyatlardan yüksek kalitede tercüme hizmetleri sunan TranslateCentral tercüme ofisi hizmetleri arasında profesyonel ihale şartnamesi çevirisi de bulunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana başarılı bir şekilde pek çok projeye imza atan TranslateCentral ihale şartnamesi çeviri bürosu, gerek resmi gerekse iş ve ticari ilişkilerinizde karşılaştığınız tüm çeviri işlemlerinde profesyonel hizmet sağlamaktadır.İhale şartnamesi tercüme işlemlerinden önce çevirisi yapılacak belge hakkında birtakım bilgilere, ihale konusu ile ilgili teknik terminolojiye hakim olmak gerekmektedir. İhale şartnameleri, şartnameyi imzalayan her iki tarafın da satın alma, satma, kiralama veya herhangi bir iş ya da hizmet alma konularında mutabakata vardığı bir nevi sözleşme türleridir. Zira ihale şartnamelerinde de diğer belgelerde olduğu gibi mutabakata varılan konu üzerinde her iki tarafın da üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirme zorunluluğu bulunmaktadır. Dolayısıyla şartnamenin hukuki ihtilaflar doğurmaması adına tarafların şartnamenin koşullarını en iyi şekilde anlaması gerekmektedir. Bu sebeple özellikle yabancı kişi veya kuruluşlar ile imzalanan ihale şartnamelerinin tercümesi büyük önem taşımaktadır. TranslateCentral tercüme ofisinin hukuk ve teknik konularda uzmanlaşmış profesyonel tercümanları başka ülkelerde gireceğiniz ihale şartnamelerini Türkçeye en doğru şekilde tercüme ederek sizi olabilecek risklerden korur.

 

Kişi veya Kurum İşlemlerinde Profesyonel Tercüme

Özellikle çok uluslu projelerde sıklıkla karşılaşılan ihale şartnamesi tercümesi, sözleşmeye taraf olan kurum veya kişilerce ihtiyaç duyulan bir belgedir. İhalenin koşullarını çok daha iyi kavrayarak karşılıklı mutabakata varmak isteyen sözleşme tarafları, mutlaka güvenilir bir tercüme bürosuna söz konusu işlemleri yaptırmak durumundadır. Aksi halde güvenilir veya işinde profesyonel olmayan tercümanlık ofislerinin yapmış olduğu hatalı çeviriler, çok daha büyük sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle özellikle ticari faaliyetlerde yaygınlıkla kullanılan ihale sözleşmesi çevirisi işlemleri, alanında uzman ve deneyim sahibi tercümanların üzerinde titizlikle çalışarak yerine getirmesi gereken tercümeler olarak öne çıkmaktadır. İster yol yapım, bina, tesis inşası gibi müteahhitlik ihale şartnamesi olsun ister, hammadde alımı, yiyecek, içecek tedariki, ekipman temini, yemek hizmeti alımı, personel hizmet alımı ile ilgili ihale şartnamesi olsun TranslateCentral şartname tercüme ofisi çeviri ihtiyacınızı hızlı ve güvenilir bir şekilde karşılar. İhale şartnamesi tercümesi tamamlandıktan sonra TranslateCentral’in üç aşamalı kalite kontrol sürecinden geçirilir ve kalite onayı aldıktan sonra size teslim edilir.Bu noktada ihale şartnamesini imzalayan taraflar açısından bakıldığında, sözleşmede yer alan koşullar ve bildirimler, taraflar açısından bağlayıcılık içermektedir. Bu nedenledir ki şartnamenin istenilen dile ya da dillere çevirisi, profesyonel tercümanlık ofisi veya alanında deneyimli çevirmenler tarafından yapılmalıdır. Bununla beraber şartnameye konu olan işin kapsamı dahilinde, söz konusu metni tercüme edecek çevirmenlerin de birtakım temel bilgilere haiz olması gerekmektedir.

 

Alanında Uzman Tercüman Desteği

İhale şartnameleri hangi konu ve alanda olursa olsun, TranslateCentral profesyonel tercüme bürosu bünyesinde çalışmalarına devam eden alanında uzman çevirmenler, siz müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm desteği sunar. Tercüme sırasında çok dikkatli olarak taraflar arasında hukuki ihtilaf yaratacak anlam kargaşalarının ortaya çıkmamasına özen gösterir. Hızlı ihale şartnamesi tercümesi ve diğer hizmetlerimiz için TranslateCentral ihale şartnamesi tercüme ofisi ile 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

 

İhale Şartname Çevirisi İşlemlerinde Sıkça Sorulan Sorular

TranslateCentral çeviri bürosundan çevirisi tamamlanmış belgelerinizi basılı olarak alabilirsiniz. Bunun için sipariş aşamasında “Çevirimi Kargo ile Teslim almak istiyorum” kutusunu tıklamanız yeterli. Çeviriniz tamamlanır tamamlanmaz hızlı kargo ile adresinize ulaştırılır.

TranslateCentral çeviri ofisi olarak en acil ihtiyaçlarınızı bile hızlıca karşılıyoruz. Bunun için sipariş formunda belgenizi yüklerken Teslimat Hızı satırında “Hızlı” seçeneğini tercih etmeniz yeterli. Hızlı tercüme seçeneğinde bir miktar hizmet fiyat farkı uygulanır. TranslateCentral çeviri bürosu olarak Türkiye çapında yüzlerce uzman tercüman ile çalıştığımızdan çevirinizi en çabuk yapabilecek uzman tercümanı bulur ve çevirinizi çok acil olarak teslim ederiz.

TranslateCentral olarak geniş bir tercüman kadrosuna sahip olduğumuzdan yüksek kalite düşük fiyat politikası uygulayabiliyoruz. Bu sayede, TranslateCentral çeviri bürosu olarak müşterilerimize çok uygun fiyat, çok rekabetçi fiyat verebiliyoruz. Fiyatlamamız metnin içerdiği kelime sayısına ve metnin gerektirdiği uzmanlık alanına göre hesaplanmaktadır.

TranslateCentral tercüme bürosu olarak İngilizce, Arapça, Fransızca, İtalyanca, Almanca’da dahil 60 farklı dilde çeviri hizmeti veriyoruz. Sadece Türkçe ile diğer diller arasında değil, iki yabancı dil arasında da, mesela İngilizce-Rusça, Arapça-Fransızca gibi, tercüme yapıyoruz.

TranslateCentral Tercüme ofisi geniş kadrosu ile yeminli tercüme taleplerinizi hızlıca karşılar. Türkiye çapında alanında uzmanlaşmış yüzlerce yeminli tercüman ile çalışıyoruz. TranslateCentral Yeminli Tercüme Ofisimiz yeminli tercümanları tarafından tercümesi yapılan belgeniz Noter Tasdiki yapılarak adresinize hızlı kargo ile ulaştırılır. Notere gitmenize gerek kalmaz. Bizimle çalıştığınızda yeminli tercüman arayarak veya notere gidip gelerek, işlem sırası bekleyerek zaman kaybetmezsiniz.