Teknik Tercüme Çeviri

Profesyonel teknik tercüme ve çeviri hizmetleri, özellikle mühendislik başta olmak üzere; mekatronik, elektrik – elektronik – mekanik ve benzeri bütün teknik branşlardaki yayınların istenilen dillere çevirisinin alanında uzman tercümanlar tarafından yerine getirilmesidir. Tercüme ve çeviri alanında uzun yıllar aktif olarak çeviri hizmeti veren TranslateCentral Teknik Tercüme Ofisinin müşterilerine sunduğu hizmetler arasında teknik çeviri işlemleri de yer almaktadır. Bu noktada teknik tercüme çeviri işlemlerinin hangi alanlarda yapıldığı ve bu alanlarda nelere dikkat edilmesine gerektiğine dair detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Öncelikle teknik çeviri işlemlerine hangi alanlarda ihtiyaç duyulduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu noktada teknik tercümenin ihtiyaç duyulduğu iş kollarını şu şekilde sıralamak mümkündür:
• Mühendislik işlemleri ve uluslararası mühendislik uygulamaları
• Mimarlık ve inşaat uygulamaları
• Elektronik, hidrolik, bilişim ve yazılım işlemleri
• Otomotiv teknolojileri
• Uzay teknolojileri
• Finans ve ekonomi işlemleri
• Sağlık, enerji ve medikal alanlarda uluslararası yazışmalar
• Haberler ve bildirgeler
Görüldüğü üzere özellikle spesifik uzmanlık gerektiren pek çok iş kolunda yapılan tercümanlık işlemlerine teknik çeviri işlemleri denmektedir. Bu alanda kurulduğu tarihten itibaren profesyonel anlamda tercümanlık hizmetlerini sürdüren TranslateCentral Teknik Tercüme Bürosu uzman tercümanları ile istenilen teknik çeviri işlemlerini başarıyla yerine getirmektedir. Teknik çeviri firması arayışınızda, deneyimli ve profesyonel tercüme hizmetinden faydalanmak için belgelerinizi online sistemimize yüklemeniz yeterlidir.

 

Teknik Tercüme Konusunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tercüme işlemlerinde muhakkak hizmet almak adına başvurulan tercümanlık firmasına güvenmek çok önemlidir. Zira tercüme işlemlerinde müşterilerin yaşayacağı uyuşmazlıkların tümünde tercüme hataları başrol oynayabilmektedir. Bu sebeple özellikle teknik tercüme hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır.

Öncelikle hizmet alınacak olan profesyonel tercümanlık firması veya çevirmenlerin teknik tercüme konusunda alanında uzman olması şartına dikkat edilmelidir. Aksi halde teknik bilgisi yeterli olmayan tercümanların yaptıkları çevirilerde taraflar arasında anlaşmazlıklar meydana gelebileceği gibi aynı şekilde çeviride bulunan kişi veya kurumlar da hukuki problemler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Dolayısıyla teknik tercüme hizmeti almak istiyorsanız öncelikle alanında uzman çevirmen ekibi bulunan ve kendini kanıtlamış tercümanlık firmalarını tercih etmenizi önermekteyiz. TranslateCentral’ın teknik belge tercümelerinde uzmanlaşmış çevirmenleri teknik metinlerinizi ilgili terminolojiyi kullanarak titizlikle tercüme eder. Uzman tercümanlarımız tarafından yapılan her tercüme TranslateCentral’in üç aşamalı kalite kontrol sürecinden geçirilir ve kalite onayı aldıktan sonra size teslim edilir.

 

Profesyonel Teknik Çeviri Hizmeti

Teknik çeviri işlemlerinizde güvenle hizmet alabileceğiniz TranslateCentral Teknik Tercüme Bürosu, müşterilerine garantili çevirmenlik desteği sunmaktadır. Bu noktada uygun fiyat seçeneklerimiz ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi almak için bizimle https://translatecentral.net/iletisim/ üzerinden bize 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

 

Teknik Tercüme Çeviri İşlemlerinde Sıkça Sorulan Sorular

TranslateCentral çeviri bürosundan çevirisi tamamlanmış belgelerinizi basılı olarak alabilirsiniz. Bunun için sipariş aşamasında “Çevirimi Kargo ile Teslim almak istiyorum” kutusunu tıklamanız yeterli. Çeviriniz tamamlanır tamamlanmaz hızlı kargo ile adresinize ulaştırılır.

TranslateCentral çeviri ofisi olarak en acil ihtiyaçlarınızı bile hızlıca karşılıyoruz. Bunun için sipariş formunda belgenizi yüklerken Teslimat Hızı satırında “Hızlı” seçeneğini tercih etmeniz yeterli. Hızlı tercüme seçeneğinde bir miktar hizmet fiyat farkı uygulanır. TranslateCentral çeviri bürosu olarak Türkiye çapında yüzlerce uzman tercüman ile çalıştığımızdan çevirinizi en çabuk yapabilecek uzman tercümanı bulur ve çevirinizi çok acil olarak teslim ederiz.

TranslateCentral olarak geniş bir tercüman kadrosuna sahip olduğumuzdan yüksek kalite düşük fiyat politikası uygulayabiliyoruz. Bu sayede, TranslateCentral çeviri bürosu olarak müşterilerimize çok uygun fiyat, çok rekabetçi fiyat verebiliyoruz. Fiyatlamamız metnin içerdiği kelime sayısına ve metnin gerektirdiği uzmanlık alanına göre hesaplanmaktadır.

TranslateCentral tercüme bürosu olarak İngilizce, Arapça, Fransızca, İtalyanca, Almanca’da dahil 60 farklı dilde çeviri hizmeti veriyoruz. Sadece Türkçe ile diğer diller arasında değil, iki yabancı dil arasında da, mesela İngilizce-Rusça, Arapça-Fransızca gibi, tercüme yapıyoruz.

TranslateCentral Tercüme ofisi geniş kadrosu ile yeminli tercüme taleplerinizi hızlıca karşılar. Türkiye çapında alanında uzmanlaşmış yüzlerce yeminli tercüman ile çalışıyoruz. TranslateCentral Yeminli Tercüme Ofisimiz yeminli tercümanları tarafından tercümesi yapılan belgeniz Noter Tasdiki yapılarak adresinize hızlı kargo ile ulaştırılır. Notere gitmenize gerek kalmaz. Bizimle çalıştığınızda yeminli tercüman arayarak veya notere gidip gelerek, işlem sırası bekleyerek zaman kaybetmezsiniz.