Tıbbi – Medikal Çeviri – Tercüme

Profesyonel tıbbi, medikal çeviri ve tercüme işlemleri, tıp dünyasında özellikle hastaları yakından ilgilendiren konular arasında bulunması sebebiyle çeviri işlemleri arasında ayrı bir öneme sahiptir. Nitekim insan sağlığını yakından ilgilendiren bu konuda kaliteli ve hatasız çeviri yapmak adeta bir zorunluluktur. Bu noktada tıbbi – medikal çeviri – tercüme hizmetleri konusu üzerinde özenle durulması kaçınılmaz olmaktadır. Dolayısıyla hemen hemen her kişinin ihtiyaç duyabileceği bu tür çevirilerde alanında profesyonel tercümanlık firmalarını tercih etmek önem teşkil etmektedir.Türkçeden 50’den fazla yabancı dile, söz konusu dillerden de Türkçeye yapılan tercümelerde, kurulduğu günden bu yana profesyonel çeviri hizmeti sunan TranslateCentral Medikal çeviri ofisi, pek çok alanda olduğu gibi tıbbi ve medikal çeviri konusunda da ihtiyaç duyulan hizmeti sağlamaktadır. TranslateCentral.net Medikal çeviri bürosu bu alanda özellikle hastanelere, tıbbi ekipman üreticisi konumunda olan firmalara, uluslararası alanda faaliyet gösteren ilaç şirketlerine, küresel çapta hizmet veren kliniklere ve sağlık sektöründe araştırma yapan kişi veya kurumlara tıbbi çeviri hizmeti sağlamaktadır. Dilerseniz medikal belgenizi, sipariş aşamasında Yeminli Tercüman tercihi yaparak yeminli olarak da yaptırabilirsiniz.

Medikal Tıbbi Çevirinin Önemi

Tercümanlık alanında pek çok konu kendi içinde kritik öneme sahip olsa da bu sektörde medikal çeviri hizmetlerinin yeri her zaman farklıdır. Özellikle son dönemde pek çok hastalığın tedavisinin bulunması ve tıp dünyasında yaşanan gelişmeler, farklı milletlerden hastaları da yakından ilgilendirmesi sebebiyle bu alanda oluşan dil engellerinin ortadan kaldırılması önemli bir konu haline gelmektedir. Bununla birlikte kendi ülkemize baktığımızda, Türkiye’de yerleşik yaşama geçmiş veya turistik amaçlı bulunan yabancıların da tıp, farmakoloji ve benzeri sağlık hizmetleri alanlarında kaliteli hizmet alma konusunda da giderek artan bir ihtiyaç söz konusudur. Bu noktada söz konusu yabancı ülke vatandaşlarının da sağlık hizmetlerinden maksimum kalite alarak yararlanabilmesi için tıbbi alanda gerçekleştirilen işlemlerin farklı dillere çevirisi söz konusu olmaktadır. TranslateCentral Tıbbi Tercüme bürosu, bireysel veya kurumsal her türlü medikal belgeyi hızlı, güvenilir ve yüksel kalite standardı ile ihtiyacınız olan dile çevirir.

Alanında Uzman Çevirmenlerden Profesyonel Destek

Tıp çevirileri söz konusu olduğunda kusursuz bir dil becerisi ve tıp sektörünün terminolojisine çok iyi düzeyde hakim olmak gerekmektedir. Zira tıbbi metin çevirisi, tercüme alanında ayrı bir uzmanlık gerektiren bir konudur. Çünkü bu tip çevirilerin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle tıbbi terminolojiye hakim olan uzman tercüman desteğinin hazır bulunması gerekmektedir. Bu alanda sektörde uzun yıllar boyunca hizmet veren tercümanlar sayesinde TranslateCentral Tercüme ofisi tıbbi çeviri işlemlerini başarıyla yerine getirir, medikal terminoloji, akronim ve eponim bilgileri ile profesyonel anlamda çeviri ihtiyaçlarınızı hızla karşılar. Tercümanlık firmamızın uygun fiyat seçeneklerinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey belgenizi online sistemimize yüklemek. Ödemenizi yaptıktan sonra TranslateCentral Medikal Tercüme Ofisi alanında uzman tercümanları devreye sokar ve belgenizi yüksek kalitede ve güvenilir bir şekilde ercüme ettirir.

Tıbbi – Medikal Çeviri – Tercüme İşlemlerinde Sıkça Sorulan Sorular

TranslateCentral çeviri bürosundan çevirisi tamamlanmış belgelerinizi basılı olarak alabilirsiniz. Bunun için sipariş aşamasında “Çevirimi Kargo ile Teslim almak istiyorum” kutusunu tıklamanız yeterli. Çeviriniz tamamlanır tamamlanmaz hızlı kargo ile adresinize ulaştırılır.

TranslateCentral çeviri ofisi olarak en acil ihtiyaçlarınızı bile hızlıca karşılıyoruz. Bunun için sipariş formunda belgenizi yüklerken Teslimat Hızı satırında “Hızlı” seçeneğini tercih etmeniz yeterli. Hızlı tercüme seçeneğinde bir miktar hizmet fiyat farkı uygulanır. TranslateCentral çeviri bürosu olarak Türkiye çapında yüzlerce uzman tercüman ile çalıştığımızdan çevirinizi en çabuk yapabilecek uzman tercümanı bulur ve çevirinizi çok acil olarak teslim ederiz.

TranslateCentral olarak geniş bir tercüman kadrosuna sahip olduğumuzdan yüksek kalite düşük fiyat politikası uygulayabiliyoruz. Bu sayede, TranslateCentral çeviri bürosu olarak müşterilerimize çok uygun fiyat, çok rekabetçi fiyat verebiliyoruz. Fiyatlamamız metnin içerdiği kelime sayısına ve metnin gerektirdiği uzmanlık alanına göre hesaplanmaktadır.

TranslateCentral tercüme bürosu olarak İngilizce, Arapça, Fransızca, İtalyanca, Almanca’da dahil 60 farklı dilde çeviri hizmeti veriyoruz. Sadece Türkçe ile diğer diller arasında değil, iki yabancı dil arasında da, mesela İngilizce-Rusça, Arapça-Fransızca gibi, tercüme yapıyoruz.

TranslateCentral Tercüme ofisi geniş kadrosu ile yeminli tercüme taleplerinizi hızlıca karşılar. Türkiye çapında alanında uzmanlaşmış yüzlerce yeminli tercüman ile çalışıyoruz. TranslateCentral Yeminli Tercüme Ofisimiz yeminli tercümanları tarafından tercümesi yapılan belgeniz Noter Tasdiki yapılarak adresinize hızlı kargo ile ulaştırılır. Notere gitmenize gerek kalmaz. Bizimle çalıştığınızda yeminli tercüman arayarak veya notere gidip gelerek, işlem sırası bekleyerek zaman kaybetmezsiniz.