Ticari Lokalizasyon (Yerelleştirme) Hizmeti

TranslateCentral Lokalizasyon çeviri birimi pazarlama, marka lansmanı, e-ticaret, uluslararası ticaret konularında uzman tercümanlar ile müşterilerine Profesyonel ticari lokalizasyon, yerelleştirme hizmeti vermektedir. Kurulduğu günden bu yana pek çok farklı uzmanlık alanında sunduğu tercüme hizmeti ile öne çıkan TranslateCentral Tercüme Bürosu ticari lokalizasyon hizmeti de sunarak yurtdışına açılmak isteyen, ihracat hedefleyen firmalara büyük destek sağlamaktadır. Sektör içinde elektronik ticaret sitesi yerelleştirilmesi olarak da adlandırılan bu hizmetler, sektörde fark yaratmak isteyen firmalar tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. TranslateCentral yüksek kalite lokalizasyon hizmetleri ile firmaların web sitesi lokalizasyon işlemlerini etkin bir şekilde yaparak müşterilerinin ticari hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır. TranslateCentral Lokalizasyon hizmetleri ile sektörde uzun yıllardan edindiği tecrübelerin ışığında özellikle e-ticaret faaliyetlerini sürdüren ve bu alanda yatırımlar yapan internet sitelerine de çoklu tercüme hizmeti sunmaktadır. Bu sayede elektronik ortam üzerinden internet sitesi aracılığıyla ürün satın almak isteyen müşteriler, çoklu dil desteği sayesinde aradıkları ürünlere çok daha kolaylıkla ulaşarak, satın alma işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Profesyonel Ticari Lokalizasyon Uygulamaları

TranslateCentral Lokalizasyon (yerelleştirme) çeviri ofisi alanında uzman çevirmen ekibi ile hemen hemen her dilde e-ticaret siteleri için profesyonel tercüme işlemleri sunmaktadır. Bu alanda ticari lokalizasyon faaliyetlerini sadece sıradan bir çeviri olarak görmemek gerekmektedir. Zira çevirisi iyi yapılmayan, yani ticari lokalizasyonu hatalı bir şekilde oluşturulan e-ticaret sitelerinde müşteriler, pek çok sorunla karşılaşabilecekleri için satın alma işleminden kolaylıkla vazgeçebilmektedir. Hal böyle olunca e-ticaret sitelerinde deneyimli lokalizasyon uygulamaları yapan tercüme ofislerini tercih edilmesi kaçınılmaz olmaktadır. Bu noktada firmamız bünyesinde müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz faaliyetlerimiz şunlardan oluşmaktadır:• Firma internet siteleri için profesyonel tercüme işlemleri• E-ticaret sitelerinin uzman desteği ile yerelleştirilmesi• E-ticaret sitelerinin satışlarını doğrudan etkileyen çoklu dilde SEO uygulamaları• Dijital pazarlama hizmetleri• Uygulama ve lokalizasyon tercümeleri
Öncelikle hizmet alınacak olan profesyonel tercümanlık firması veya çevirmenlerin teknik tercüme konusunda alanında uzman olması şartına dikkat edilmelidir. Aksi halde teknik bilgisi yeterli olmayan tercümanların yaptıkları çevirilerde taraflar arasında anlaşmazlıklar meydana gelebileceği gibi aynı şekilde çeviride bulunan kişi veya kurumlar da hukuki problemler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Dolayısıyla teknik tercüme hizmeti almak istiyorsanız öncelikle alanında uzman çevirmen ekibi bulunan ve kendini kanıtlamış tercümanlık firmalarını tercih etmenizi önermekteyiz. TranslateCentral’ın teknik belge tercümelerinde uzmanlaşmış çevirmenleri teknik metinlerinizi ilgili terminolojiyi kullanarak titizlikle tercüme eder. Uzman tercümanlarımız tarafından yapılan her tercüme TranslateCentral’in üç aşamalı kalite kontrol sürecinden geçirilir ve kalite onayı aldıktan sonra size teslim edilir.

Uzman Tercümanlık Firmasından Profesyonel Destek

E-ticaret sitelerinin dünya üzerindeki tüm çevrimiçi tüketicilere hitap ettiği düşünüldüğünde ticari lokalizasyon çevirisi işlemlerinin ne kadar büyük öneme sahip olduğu bir kez daha anlaşılmaktadır. Bu alanda çoklu dil uygulamaları kullanılmadığı taktirde, hedef kitle üzerinden tüketicilerin sadece çok daha az bir kısmına ulaşılabilmektedir. Dolayısıyla e-ticaret sitelerinin muhakkak lokalizasyon ve diğer tercüme hizmetlerini uzman desteği ile almaları gerekmektedir. TranslateCentral profesyonel lokalizasyon birimi olarak müşterilerimizin lokalizasyon ihtiyaçları için sunduğu avantajlar şunlardır:• Ticari faaliyetler için hedef dilde en uygun kelimelerin seçimi• Hedef dilde alt metinlerin yerleştirilmesi• Resim açıklamalarının çeviri dilinde en uygun ve etkili şekilde yapılması• Hedef dilde menü yapısına en uygun ve müşterileri harekete geçirecek kelimelerin seçimi

Ticari Lokalizasyon (Yerelleştirme) Hizmeti İşlemlerinde Sıkça Sorulan Sorular

TranslateCentral çeviri bürosundan çevirisi tamamlanmış belgelerinizi basılı olarak alabilirsiniz. Bunun için sipariş aşamasında “Çevirimi Kargo ile Teslim almak istiyorum” kutusunu tıklamanız yeterli. Çeviriniz tamamlanır tamamlanmaz hızlı kargo ile adresinize ulaştırılır.

TranslateCentral çeviri ofisi olarak en acil ihtiyaçlarınızı bile hızlıca karşılıyoruz. Bunun için sipariş formunda belgenizi yüklerken Teslimat Hızı satırında “Hızlı” seçeneğini tercih etmeniz yeterli. Hızlı tercüme seçeneğinde bir miktar hizmet fiyat farkı uygulanır. TranslateCentral çeviri bürosu olarak Türkiye çapında yüzlerce uzman tercüman ile çalıştığımızdan çevirinizi en çabuk yapabilecek uzman tercümanı bulur ve çevirinizi çok acil olarak teslim ederiz.

TranslateCentral olarak geniş bir tercüman kadrosuna sahip olduğumuzdan yüksek kalite düşük fiyat politikası uygulayabiliyoruz. Bu sayede, TranslateCentral çeviri bürosu olarak müşterilerimize çok uygun fiyat, çok rekabetçi fiyat verebiliyoruz. Fiyatlamamız metnin içerdiği kelime sayısına ve metnin gerektirdiği uzmanlık alanına göre hesaplanmaktadır.

TranslateCentral tercüme bürosu olarak İngilizce, Arapça, Fransızca, İtalyanca, Almanca’da dahil 60 farklı dilde çeviri hizmeti veriyoruz. Sadece Türkçe ile diğer diller arasında değil, iki yabancı dil arasında da, mesela İngilizce-Rusça, Arapça-Fransızca gibi, tercüme yapıyoruz.

TranslateCentral Tercüme ofisi geniş kadrosu ile yeminli tercüme taleplerinizi hızlıca karşılar. Türkiye çapında alanında uzmanlaşmış yüzlerce yeminli tercüman ile çalışıyoruz. TranslateCentral Yeminli Tercüme Ofisimiz yeminli tercümanları tarafından tercümesi yapılan belgeniz Noter Tasdiki yapılarak adresinize hızlı kargo ile ulaştırılır. Notere gitmenize gerek kalmaz. Bizimle çalıştığınızda yeminli tercüman arayarak veya notere gidip gelerek, işlem sırası bekleyerek zaman kaybetmezsiniz.